Mūsų veikla PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Administrator   
Trečiadienis, 19 Sausis 2011 10:52

 

Centre vyksta tokie užsiėmimai:


1. Meno terapija ir darbeliai

  • Keramika, dailė, įvairios meno technikos, rankdarbiai, dirbiniai iš medžio, suvenyrai, papuošalai ir kt.

2. Maisto ruošos užsiėmimai

  • Valgiaraščio sudarymas ir pirkinių planavimas; Apsipirkimas parduotuvėje ir produktų pasirinkimas; Maisto produktų paruošimas; Patiekalų gaminimas naudojant buitinę įrangą.

3. Darbo terapija ir kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymo programa

  • Aplinkos ir patalpų tvarkymas; Savitvarkos įgūdžių ugdymas ir lavinimas; Asmens higienos įgūdžių ugdymas ir palaikymas; Savarankiškumo ir atsakomybės ugdymas.

4. Kompiuterinio raštingumo programa

  • Darbo su kompiuteriu įgūdžių ugdymas ir lavinimas; Susipažinimas su pagrindinėmis programomis; Praktinės užduotys, edukaciniai žaidimai.

5. Kineziterapijos užsiėmimai ir smulkiosios motorikos lavinimas

  • Individualūs ir grupiniai užsiėmimai; Fizinės formos palaikymas ir aktyvumo skatinimas; Masažai, pratimai ant treniruoklio.

6. Mąstymo, suvokimo ir socialinių įgūdžių ugdymo programa

  • Informavimas ir konsultavimas; Diskusijos aktualiomis temomis; Straipsnių skaitymas ir filmų žiūrėjimas, jų aptarimas; Kūrybinės užduotys grupėse, skatinančios bendradarbiavimą ir bendravimą; Užduotys, lavinančios loginį mąstymą ir suvokimą, stalo žaidimai, edukaciniai žaidimai; Problemų analizavimas ir jų sprendimas; Akiračio plėtimas ir socialinio elgesio ugdymas.

7. Šventės ir išvykos

  • Planuojami renginiai, išvykos, integraciniai susitikimai, mugės, parodos ir kt.

8. Muzikos, vaidybos ir šokių užsiėmimai

  • Naujų dainų ir šokių mokymasis; Ritmo ir melodijos pajautimas; Instrumentų pažinimas ir grojimas jais; Vaidinimų ruošimas, kūrybiškumo ugdymas, saviraiškos skatinimas.

Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centre vykdoma veikla yra lanksti, parengta pagal lankytojų galimybes, nukreipta į lankytojų tobulėjimą ir pagrindinių įgūdžių lavinimą bei palaikymą. Darbo metu pasiekiami rezultatai nuo jų noro dirbti, psichologinės ir fizinės savijautos, kiek pastangų nori arba gali įdėti atliekant pateikiamas užduotys. Užduotys ir mokymai parenkami taip, kad būtų prieinami visiems norintiems užsiimti prasminga veikla. Atlikdamas tam tikras veiklas, kiekvienas lankytojas gali išbandyti savo galimybes, išmokti kažko naujo, tobulinti esamus įgūdžius pritaikydamas naujas darbo ir meno technikas. Veiklos parenkamos pagal lankytojų pageidavimus ir poreikius taip, kad jos teiktų jiems džiaugsmą bei keltų savivertės jausmą.

Vykdant centro veiklą, daug dėmesio skiriama neįgaliųjų integracijai į visuomenę, bendradarbiavimui su kitomis organizacijomis, todėl stengiamasi kuo aktyviau dalyvauti organizuojamuose renginiuose. Centro lankytojai labai noriai dalyvauja renginiuose bei vyksta į organizuojamas pažintines ekskursijas ir keliones. Kas metus centro lankytojams organizuojama vasaros stovykla, nes tai yra savotiška atokvėpio paslauga neįgaliųjų tėvams bei rekreacinė veikla asmenims su negalia, kadangi vasaros stovyklų trukmė yra 10 d., o neįgaliuosius stovykloje visą parą prižiūri centro darbuotojai ir savanoriai. Stovyklos metu yra ugdomi lankytojų kasdienio gyvenimo ir savarankiškumo įgūdžiai.

 

Atnaujinta Antradienis, 18 Gegužė 2021 12:01