Akredituota savanorystė PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 17 maja 2023 22:34
There are no translations available.

Apie įstaigą

Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centras - dienos socialinės globos įstaiga, teikianti socialines paslaugas suaugusiems asmenims su proto, psichine, fizine ar kompleksine negalia. Lankytojams centre organizuojamos įvairaus pobūdžio užimtumo veiklos (rankdarbiai, keramika, maisto gaminimas, kompiuterinis raštingumas, kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas, muzikos, šokio ir vaidybos užsiėmimai, renginiai, išvykos ir pan.). Centro vykdoma veikla yra lanksti, organizuojama pagal lankytojų galimybes, nukreipta į lankytojų tobulėjimą ir pagrindinių įgūdžių lavinimą bei palaikymą.

Savanoriškos veiklos sritys

Socialinė, menas ir kultūra, sporto, informacinės technologijos, žiniasklaida ir komunikacija.

Įstaigos veiklų tikslinė grupė

Centrą lanko suaugę ir senyvo amžiaus asmenys su proto, psichine, fizine ar kompleksine negalia. Savanoriai teiks reikalingą pagalbą neįgaliesiems dirbdami grupėje arba individualiai. Grupėje būna 4-12 asmenų su įvairaus pobūdžio negalia.

Siūlomos savanoriškos veiklos:

- bendravimas su centro lankytojais ir pagalbos teikimas užimtumo veiklose;

- užimtumo organizavimas – sportiniai, muzikos ir vaidybos užsiėmimai, stalo ir lauko žaidimai, rankdarbių mokymas ir kt.;

- pagalba organizuojant renginius ir šventes, ruošiant reikalingas dekoracijas;

- drauge su centro lankytojais eiti pasivaikščioti;

- vesti centro lankytojams teminius užsiėmimus ir renginius;

- mokyti lankytojus dirbti kompiuteriu;

- informacijos apie centro veiklą viešinimas (straipsnių rašymas, centro Facebook paskyros priežiūra, lankstinukų, plakatų, padėkų maketavimas ir pan.)

- pagalba darbuotojams lydint lankytojus ekskursijų ir išvykų metu;

- pagalbos teikimas lankytojams stovyklų metu (laikotarpis 7-10 dienų visą parą).

Centras dirba darbo dienomis nuo 7.00 val. iki 17. 00 val. (penktadieniais iki 16.45 val.). Kartais dirbame ir savaitgaliais, jeigu vykstame į renginius. Kartą per metus organizuojame stovyklą, kuri trunka nuo 7 iki 10 dienų, kurios metu neįgalius asmenis reikia prižiūrėti visą parą. Savanoriai turės galimybę su centro lankytojais dirbti individualiai ar grupelėmis, atsižvelgiant į vykdomos veiklos pobūdį. Siekiant kokybiškos savanorystės, tikimąsi, kad savanoris galės skirti mažiausiai 2 val. per savaitę suplanuotoms veikoms įgyvendinti. Įstaigoje dirbantys specialistai esant poreikiui pakonsultuos rūpimais klausimais ir suteiks reikalingą pagalbą. Savanorystės grafikas lankstus, savanorystės laikas ir trukmė aptariami su savanoriu prieš pasirašant savanoriškų darbų atlikimo sutartį.

Kokio savanorio ieškome?

Savanoriauti kviečiame draugiškus ir atsakingus asmenis, kurie nori teikti pagalbą neįgaliesiems ir su jais bendrauti. Labai laukiami savanoriai turintys meninių gebėjimų (mokantys groti muzikos instrumentais, galintys mokyti įstaigos lankytojus šokti, dainuoti, rankdarbių, keramikos, dailės, medžio darbų, gebantys atlikti dizaino darbus ir pan.), organizacinių gebėjimų (įgyvendinant

kultūrinius, socialinius, sportinius, edukacinius ir kt. renginius). Didelis privalumas, jeigu mokate lenkų arba rusų kalbas. Savanoriams suteiksime visas reikalingas priemones ir specialistų pagalbą, užtikrinsime galimybę jaustis reikalingu ir kurti naujus ryšius, išbandyti save naujose situacijose bei įgyti naujų kompetencijų, lavinti turimus įgūdžius realizuojant idėjas, kurios nesikerta su centro veiklos tikslais. Savanoriaudami išmoksite bendrauti su asmenimis turinčiais negalią, dirbti komandoje ir valdyti situacijas. Tikimės, kad mūsų įstaigoje jausitės komandos nariais, su kuriais sieksime bendrų organizacijos tikslų.

Kiek Jaunimo savanoriškos tarnybos savanorių įstaiga gali priimti vienu metu?

2

Akreditacijos trukmė: nuo 2023-04-21 iki 2026-04-21

Kontaktai:

Adresas: Švenčionių g. 80A, Nemenčinė, Vilniaus r. sav.

Tel. (8 5) 237 1300

Mob. +370 655 23 735

El. paštas: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zmieniony: środa, 17 maja 2023 22:49